Lokalizacja
Wieś Jackowo, między Łebą, a Karwią. Niedaleko Lubiatowa i Kopalina. Pomieści max 8 osób. Działka całkowicie ogrodzona, bezpieczna dla dzieci oraz całkowicie oświetlona nocą.
Z trzech stron otoczony drzewkami owocowymi oraz starymi dębami.
Atutem jest mała odległość do morza, jeziora oraz brak sąsiadów, ogółem spokój, zieleń i cisza. W okolicy plac zabaw dla dzieci, jazda konna. Małe natężenie aut oraz hałasu. W domku wszystko jest nowe. Nie przejeżdżają obok żadne auta. Dajemy pościel, należy wziąć swoje ręczniki.
W miejscowości można skorzystać z jazdy konnej
W naszej małej wsi właściciele folwarku organizują przejażdżki konne oraz dla niedoświadczonych oferują naukę jazdy pod okiem trenera. Codziennie można skorzystać z tej atrakcji. Dla bardziej doświadczonych ( nawet codziennie ) organizowane są wypady w plener.
Pałac w Zwartowie
Jeden z najpiękniejszych pałaców w okolicy. W całej gminie jest ich 19 ( Biebrowo, Borkowo, Borkówko, Choczewko, Choczewo, Ciekocinko, Gardkowice, Gościęcino, Jackowo, Kurowo, Lubiatowo, Lublewko, Lublewo, Łętowo, Przebendowo, Sasino, Starbienino, Zwartowo, Zelazno ). Pochodzą z różnych przełomów głównie z XIX i XX wieku. Wszystkie można zobaczyć z zewnątrz. Odległość do nich nie stanowi problemu, ponieważ praktycznie co wieś jest jeden z nich. Żeby zwiedzić wszystkie zrobimy jakieś 60 km autem
Wydmy w Stilo
Ludzie przyzwyczajeni do życia w ścisku miast mają tu prawo do lęku. Oczywiście lęku przestrzeni. Bo dopiero gdzieś w oddali rysują się kontury cywilizacji. Wcześniej wzrok napotyka przestrzeń zasypanych przez piasek drzew. Choć rozmiarem ustępują one wydmom w Łebie, są jednak łatwiej dostępne, a włóczęga po nich jest wciąż bezpłatna.
Kościół w Osiekach
Parafia w Osiekach Lęborskich liczy ponad 900 lat i należy do najstarszych na Pomorzu. Pierwszy budynek kościoła stanął tu na początku XII wieku. Drewniany budynek w 1726 r. doszczętnie spłonął.
Jego zarys odwzorowuje istniejąca świątynia, gdyż zbudowano ją przed 1740 r. na starych fundamentach i kryptach, z wykorzystaniem ocalałych ścian wieży. Co ciekawe, kryta jest hełmem z dębowego gontu. Wystrój wnętrza jest w przewadze późnobarokowy, starszymi jego elementami są ambona w stylu regencji z 1724 r., organy z 1826 r. i XIV-wieczna chrzcielnica. W krypcie pod świątynią spoczywają szczątki dawnych właścicieli folwarku rodu von Krockow. Na otaczającym kościół cmentarzu zachowało się kilka XIX-wiecznych nagrobków i niewielka kaplica z kamienia polnego. Sam kościół został przebudowany w 1808 roku. Z czasów przebudowy pochodzi wieloboczne prezbiterium.Grubość murów 94 cm, grubość muru wieży 1,9 m